ALİAĞALI ÇOCUKLARIN SİNEMA KEYFİ


ALİAĞALI ÇOCUKLARIN SİNEMA KEYFİ
Aliağa Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında çocuklar için özel olarak hazırlanan yarıyıl etkinlikleri gün boyu süren animasyon çizgi sinema gösterimleriyle devam etti.
Tiyatrodan kukla gösterilerine, animasyon çizgi sinemadan Hacivat-Karagöz’e kadar birçok kültürel ve sanatsal etkinliği çocuklar ile buluşturan Aliağa Belediyesi, çocuklara hem eğlenceli hem de verimli bir yarıyıl tatili yaşatıyor. Helvacı, Yeni Şakran, Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi ve Aliağa Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikler çocuklara tatilin keyfini doyasıya yaşatıyor.
Aliağalı çocukların eğlenerek vakit geçirdiği yarıyıl etkinlikleri ‘Göbeklitepe Rafadan Tayfa’ isimli animasyon çizgi sinema ile devam etti. Aliağa Gençlik Merkezi Sinema Salonu’nda ücretsiz olarak gösterime sunulan macera türü çizgi sinemaya çocuklar yoğun ilgi gösterdi.
‘Rafadan Tayfa’ ekibinin Göbeklitepe’de yaşadığı gizem dolu maceralarını konu alan film, Aliağa Gençlik Merkezi’nde 22 Ocak 2019 Çarşamba günü 10.30-12.00-13.00-14.30-19.00 ve 20.30 seanslarında çocuklarla ücretsiz olarak yeniden buluşacak.
Blogger tarafından desteklenmektedir.