ALBET OYUNCULARINDAN KAHKAHA TUFANI


ALBET OYUNCULARINDAN KAHKAHA TUFANI
Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET), 2019 yılının ikinci oyunu “Kaç Baba Kaç” ile sahne aldı. Profesyonel tiyatroculara taş çıkartan yetenekleri ile izleyenlerin beğenisini toplayan ALBET oyuncuları Aliağalılara kahkaha dolu unutulmaz bir gece yaşattı.
Gerçekleştirdiği kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra binlerce sanatsevere verdiği kurslarla Aliağalıların sosyal hayatına renk katan ASEV, yıl sonu gösterilerine muhteşem bir tiyatro gösterimi ile başladı.
Bir hafta sürecek olan gösteriler kapsamında sahne alan “Kaç Baba Kaç” adlı komedi oyunu tiyatro severleri kahkahaya boğdu.
TİYATROSEVERLERDEN YOĞUN İLGİ
Komedi oyunlarının dahi yazarı Ray Cooney’in ustalık eseri olan ve ALBET Tiyatro Eğitmeni Demet Saka’nın sanat yönetmenliğini yaptığı oyunu izlemek isteyen binlerce tiyatrosever Aliağa Açıkhava Tiyatrosuna akın etti.
ALBET OYUNCULARINDAN TİYATRO RESİTALİ
Bir hastanenin doktorlar odasında Dr. David Morgan’ın başına gelen komik olayların anlatıldığı iki perdelik oyunda 17 kişilik oyuncu kadrosu yetenekleriyle adeta tiyatro resitali sundu. Performanslarıyla izleyenlerden tam not alan oyuncular oyunun sonunda dakikalarca alkışlandı. Davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan, oyuncuları tebrik ederek ASEV Sanat Yönetmeni Demet Saka’ya teşekkür çiçeği takdim etti.
ASEV SANAT YÖNETMENİ DEMET SAKA: “TİYATRO HER ZAMAN SEYİRCİSİYLE VAR”
ASEV Sanat Yönetmeni Demet Saka, izleyenlere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Kaç Baba Kaç’ oyunculuk ve ezber açısından çok zor bir oyundu, fazlasıyla da dikkat gerektiriyordu. Tiyatro her zaman seyircisiyle vardır. Bu gece Açıkhava Tiyatrosunu dolduran seyirciye ve sahnede üstün bir performans sergileyen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum”
Blogger tarafından desteklenmektedir.